Firmamız, İzmir'in Hatay semtinde, kurucumuz Ekrem Karakoç tarafından, 1978 yılında, "Şener Möble" adıyla kurulmuş olup, 1990 yılında Karabağlar'a şube açarak, "mobilya dekorasyon sanayii" anlamına gelen "modes" adını almıştır. 1999 yılında ise Kısıkköy Sanayi Sitesi'nin ilk firmalarından biri olarak şirketleşen firmamız, 43 yıllık geçmişi ve Ege Bölgesi'nde on binlerce tüketiciye ulaşan müşteri portföyü ile İzmir'in köklü mobilya şirketlerinden biridir.

Modes Mobilya, gerek iç piyasadaki rekabete dayalı sistemde kendini sürekli yenilemesi; gerekse son yıllarda ağırlık verdiği İsviçre, Fransa ve Almanya gibi ülkelere yaptığı ihracat hamlesiyle, günümüz koşullarında öne çıkan global pazar ekonomisinin gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Kısıkköy Mobilya Şehri'ndeki en büyük metrekaredeki en geniş ürün çeşidine sahip satış mağazamızdaki yüzlerce çeşit ürüne ek olarak müşterilerimizin özel siparişlerine de hayat veren firmamız, ayrıca 2000m2 lik ürün deposu, 1000m2 lik özel üretim imalathanesi, 40 kişilik deneyimli personeli ve yüzlerce ürün tedarikçisiyle de bölgemizde dinamik bir ticaret anlayışını benimseyerek, daha çok insanımıza istihdam yaratma yolunda ciddi yatırımlar yapmaktadır.

45 yıldır, İzmirliler'in ve Egeliler'in ilk tercihleri arasında yer alan Modes Mobilya; bu yıl, başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.

Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından, her yıl üye tüketiciler arasında düzenlenen, "müşteri memnuniyeti" ve "markaya olan ilgi" konulu araştırmada, 2014 yılının mobilya firması olarak Modes Mobilya, tüm Türkiye'de, örnek mobilya firması seçilmiştir. Ve yeni bir marka seçilinceye dek, "Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz Logosu"  kullanmaya hak kazanmıştır.

Aynı zamanda firmaya, Altın Marka, firma sahiplerine de Altın Adam ödülleri verilmesi kararlaştırılmıştır.

Müşterileri ile satış esnasında kurduğu güzel dialoğu, satış sonrasında da sürdürme kararlılığında olan Modes Mobilya; kendisini tercih eden müşterilerini, aynı zamanda markanın gönüllü birer elçisi olarak görmekte ve tüm hizmetlerini buna dayanarak yerine getirmektedir.

Günümüz mobilya sektöründeki gelişmeleri yakından takip edip, her geçen gün daha da büyüyen Modes Mobilya, geleneksellik ile kurumsallık arasında bir köprü oluşturan yapısı ve müşteri memnuniyetini esas alan felsefesi ile geçmişten aldığı gücünü geleceğe de yansıtma konusunda kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.